Nový člen naší smečky

Vážení příznivci našeho webu a psího světa,

Po nějaké době se vracím k psaní o našich psích členech rodiny. Možná zde opět najdete stejné situace a zkušenosti, které zažíváte sami doma, případně možná najdete i něco nového. Každopádně se s Vámi chci podělit o různé okamžiky našeho psího mikrosvěta a pokud je budete chtít komentovat, případně doplnit o Vaše zkušenosti, pak jste vítáni. Jak možná víte, naše statečná a úžasná slepá Šerynka nás opustila a odešla do psího ráje. Je to již delší dobu a my jsme celý čas zvažovali, co dál. Vždy jsme měli 2 pejsky, přesněji řečeno 2 psičky.

Máme pětiletou Tosinku (Tosca von Kauthen Ruh, velký černý špic od chovatelky paní Roswithy Gross-Lambrecht), kterou už možná znáte z dřívějších článků. S naší Tosinkou se nám z různých důvodů bohužel nepodařilo odchovat štěňata, abychom si jedno nechali, tudy cesta bohužel nakonec nevedla. Nějak se nám také nepodařilo najít černou fenečku v Čechách, takže jsme se znovu obrátili na paní Roswithu a měli jsme velké štěstí.

Dozvěděli jsme se, že v polovině září se její fenečce narodí štěňata a to úplně nejdůležitější bylo, že nám může jednu psí holčičku přenechat. Úplně první naše starost, ještě jsme ji neměli, byla vybrat pro ni jméno. Jestli si myslíte, že vybrat jméno od „X“ pro malou psí dámu je jednoduché, pak pro nás to jednoduché nebylo. Chtěli jsme, aby jméno bylo jednoduché, lehce vyslovitelné, na první poslech odlišné od Toska, aby se nepřiřítily vždycky obě (na druhou stranu to je ta výrazně lepší varianta, než když nepřijde ani jedna) a aby bylo alespoň trochu psí. Rodinná rada se sešla, každý přišel s několika návrhy a my jsme si nakonec vybrali jméno Xilly. V polovině září přišla na svět Xillinka. Jako každé štěně je krásná, milá a od pohledu je to ďasík. Taky si to myslíte? Příště budu pokračovat povídáním o předání štěňátka a dlouhé, předlouhé cestě domů. Xillinka (Xilly von Kauthen Ruh).

Skončím pozdravem jako v předešlých článcích
Psí i Vaše štěstí Vám přeje Stela z Puppydu

Autorka: Stela
Foto: Roswitha Gross-Lambrecht

Dětství se psem aneb co mě naučilo vyrůstání s psím přítelem

Plánované psí těhotenství 1. část