Mezinárodní den psů – oslavme společně psí svátek

A je to tu. Jeden z největších svátků roku – mezinárodní den psů! Tento psí svátek je relativně mladý, slaví se od roku 2004, kdy jej vyhlásila uznávaná americká odbornice na chov psů a domácích mazlíčků Colleen Paige. Datum bylo zvoleno ryze v osobní rovině- je to den, kdy jako desetiletá dostala svého prvního psího kamaráda. Tehdy ještě netušila jak moc jí toto přátelství změní život. Dnes si od ní můžete přečíst například knihu dobrého chování pro psy (The Good Behavior Book For Dogs).

A jak tedy ten svátek s vaším miláčkem oslavíte? My jsme naší smečce upekli skvělé sušenky s tymiánem. A víte co je nejlepší? Že si je můžete dát taky a užít si tak dobrotu společně. A jaký je tedy recept?

Psí sušenky s tymiánem (vynikající i pro páníčky):

  • Mleté ovesné vločky (cca 150g)
  • Sýr parmazán (větší hrst – cca 3 polévkové lžíce)
  • Sýr ementál (cca 100g)
  • 1 vejce
  • Tymián (lžička sušeného nebo hrst čerstvého)

Postup:

Vločky rozsekat na jemno (mixer, chopper). Vše smíchat, těsto vyválet – použít lehoulince pomoučněný vál ať se nelepí, pokud by vyšlo těsto příliš tuhé tak přidat trošičku mléka a následně z něj vykrajovat sušenky.

Pokud pospícháte můžete těsto nabírat rovnou lžičkou a dávat přímo na plech na pečící papír do formy keksíků, my ale preferujeme dát si trošku práce a vytvarovat třeba srdíčka a kolečka.

Péci ve středně teplé troubě na 160stupňů cca 20 minut – podle tloušťky vyváleného těsta krásně do zlatova.

Dobrou chuť všem, páníčkům i pejskům!

Nepřepepři toho vepře

Přílohy pro psa “v kostce”!

Rozdělte se o kachnu