Recept na zdravé domácí pamlsky pro psy –⁠ jen se po nich zapráší!

Chcete svému čtyřnohému kamarádovi dopřávat zdravé, kvalitní a zároveň chutné odměny, ale nenechat přitom ve zverimexu polovinu výplaty? Najděte si chvíli času a zkuste pro něj připravit tyto domácí pamlsky pro psy. Nevyjdou vás nikterak draho, jsou plné vitamínů a navíc i lahodné, takže se pro vašeho pejska stanou skvělou odměnou nejen při tréninku.

Z množství ingrediencí, které najdete níže, připravíte zhruba šedesát menších sušenek, ale samozřejmě záleží na velikosti a tvaru vykrajovátek, která použijete.

Recept neobsahuje žádné konzervanty, proto doporučujeme domácí pamlsky pro psy uchovávat v lednici. Pokud chcete, aby vám vydržely a zůstaly déle křupavé, můžete část uložit do mrazáku a následně podle potřeby rozmrazit požadované množství.

Co budete na domácí pamlsky pro psy potřebovat?

 • 2 hrnky ovesných vloček (ideálně v bio kvalitě)
 • 1 hrnek čerstvé kapusty či kadeřávku
 • ¼ hrnku kvalitního řeckého jogurtu
 • ½ zelené nebo žluté cukety
 • 1 střední batát
 • ½ jablka
 • ½ lžičky prášku do pečiva

Jaký je postup?

 1. Důkladně umyjte batát, jablko, cuketu a kapustu či kadeřávek a vše nakrájejte na kostky.
 2. Následně si připravte hrnec s trochou vody a napařovákem, nasypejte do něj nakrájenou zeleninu a ovoce, přiklopte pokličkou a nechte napařovat, dokud vše nezměkne –⁠ zabere to přibližně 5–⁠10 minut.
 3. Mezitím si připravte kuchyňský robot se sekáčkem a pomixujte v něm veškeré ovesné vločky na jemnou mouku a přidejte kypřící prášek.
 4. Do sypké směsi pak dejte již uvařenou zeleninu a řecký jogurt a vše mixujte, dokud nedocílíte těstovité struktury –⁠ případně můžete podle potřeby přidat další ovesné vločky.
 5. Vzniklé těsto na domácí pamlsky pro psy dopručujeme uložit alespoň na půl hodiny do lednice. Když zchladne a ztuhne, lépe se s ním pracuje.
 6. Následně těsto vyválejte na lince – případně mezi dvěma kusy fólie, pokud bude příliš lepit – a můžete z něj vykrajovat požadované tvary pamlsků.
 7. Ty pak vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby předehřáté na 180 °C.
 8. Pečte 10–⁠20 minut podle toho, jak velké formičky jste zvolili a jak moc křupavé struktury chcete docílit.
 9. Až vaše domácí pamlsky pro psy vytáhnete z trouby, nezapomeňte je nechat pořádně vychladnout, než je dáte ochutnat vašemu mazlíčkovi.

Jestliže vašemu pejskovi kvůli alergii, intoleranci či z jiných důvodů podáváte stravu bez obsahu obilovin, můžete oves nahradit cizrnovou či hrachovou moukou (v takovém případě můžete 3. krok přeskočit a rovnou všechny ingredience pomixovat v sekáčku). Množství však nejspíš budete muset lehce upravit podle toho, jaká vznikne struktura.

Stejně tak můžete nahradit i řecký jogurt, a to například kokosovým (jedině neslazeným) nebo obyčejnou vodou. Pokud použijete vodu, přilévejte ji do směsi postupně, abyste ji nerozředili příliš.

Ať už se budete držet našeho základního receptu, nebo si ho upravíte podle sebe, pevně věříme, že se tyto domácí pamlsky pro psy setkají s úspěchem. Přejeme vašim mazlíčkům dobrou chuť!

 

Autor: Kateřina Kubíková

Foto: okeykat – Unsplash.com

Řepné placičky

PSÍ SUŠENKY – základní recept