Chcete si pořídit pejska a zároveň tím pomoci psí dušičce v nouzi?

Ne všichni chlupáči měli štěstí na ten pravý, šťastný domov, ve kterém by byli považování za právoplatného člena rodiny. Někteří pocházejí ze špatných podmínek, ztratili majitele nebo za sebou mají nehezké vzpomínky. Ale právě i tito pejsci si zaslouží druhou šanci, za kterou budou nesmírně vděční a potěší vás vrtěním ocásku.

Dovolte nám představit psy, kteří jsou v péči záchranného spolku Dočasky De De, a čekají na své nové rodiny. Všichni jsou umístěni v domácím prostředí, doma u tzv. dočaskářů, a jsou připraveni k adopci.

černá fenka

Kačenka

Kačenka je asi 7letá holčička, která pochází z kauzy Hulice, kde se majitelkám namnožilo na 54 psů mezi sebou. Má 8 kilo a jej velmi milá, hodná, ale zpočátku se bojí cizích lidí a všeho, co dosud nepoznala. Jakmile si zvykne i na nové páníčky, bude jim oddaná a nespustí je z očí. Nyní se již moc ráda mazlí, užívá si laskavého a vlídného přístupu páníčků, nechá se drbat, tulí se a dokonce již radostně vítá. Je ale třeba počítat s tím, že k novým lidem bude opět zpočátku bázlivá a nejistá.
kříženec čiko

Fešák Čiko

Dvouletý Čiko byl zachráněn před uspáním, ke kterému chtěla přistoupit původní majitelka proto, že jí zašpinil auto. Naštěstí se dostal do dočasné péče, kde se učí vše poznávat, chodit na vodítku, hrát si a užívat si teplo domova. Čiko dělá velké pokroky a těší se na své nové páníčky. Ideální by pro něj byl dům se zahradou, se spaním pouze uvnitř.
Poznejte ho blíže!
pes ležící v trávě

Bailey

Bailey je úžasný, 8letý hafan, kříženec boxera a staforda. Je to velký mazel a dokáže být stále velmi akční a dovádět jako štěně. Bailey je nerad sám, proto mu hledáme majitele, kteří by s ním mohli být stále bok po boku. Je to vychovaný, pohodový pes, miluje vyžití venku, dovádění, hračky a přetahovadla. Rád se mazlí, užívá si procházky, výlety, rád plave a je zvyklý i na koně. Bude nejspokojenější jako jedináček, který bude dělat stálou společnost svému majiteli. Bailey nemá problém s dětmi, takže větší, rozumné děti, problém nejsou.
Poznejte ho blíže!

černý pes s bílou náprsenkou

Kenzo – akční fešák

Sport, aktivity a pohyb? Tak v tom si libuje roční charismatický parťák Kenzo. Původní majitel jeho výchovu zanedbával, ale v péči své dočaskářky z něj vyrostl velmi chytrý, učenlivý a věrný pes. Má nadání na pachové práce, canicross, agility nebo obedience, a tak hledá majitele, který by s ním v těchto oblastech pracoval. Tak co, vyzkoušíte s Kenzem nějaký psí sport?
Poznejte ho blíže!

kříženka ratlíka amy

Jednooká Amy

Amy v minulosti přišla o oko po napadení velkým psem, a proto ze strachu často štěká. Jakmile si ale zvykne na své lidi a prostředí, stává se andílkem a schoulí se vám v náručí. Je to citlivá fenka, zřejmě kříženka krysaříka, které je 8 let, váží 2,7 kg. Amy by bylo nejlépe jako jedináčkovi, aby byla pro svého páníčka pejskem číslo jedna. Vzhledem ke štěkotu a stresu z ruchu by se jí lépe bydlelo v domečku se zahradou. Nachází se v Praze a doufá, že najde ten správný domov.

Poznejte ji blíže!

černá fenka s červeným šátkem na krku

Vendulka

Vendulka je jedním z více než 60 pejsků, kteří byli odebraní v Měníně u Brna, nezodpovědným majitelům, jejichž smečka roky žila izolovaná od okolního světa. Vendulka je asi 10letá kříženka, váží 9 kilo a je to hodná, milá a citlivá holčička. Vendulka se hodí do domečku s dobře oplocenou zahrádkou, pokud bude žít v bytě, tak spíše v klidném místě, mimo rušné město. Nehodí se k malým dětem, kočkám, ani divokým pejskům.

Poznejte ji blíže!