Chcete si pořídit pejska a zároveň tím pomoci psí dušičce v nouzi?

Ne všichni chlupáči měli štěstí na ten pravý, šťastný domov, ve kterém by byli považování za právoplatného člena rodiny. Někteří pocházejí ze špatných podmínek, ztratili majitele nebo za sebou mají nehezké vzpomínky. Ale právě i tito pejsci si zaslouží druhou šanci, za kterou budou nesmírně vděční a potěší vás vrtěním ocásku.

Dovolte nám představit psy, kteří jsou v péči záchranného spolku Dočasky De De, a čekají na své nové rodiny. Všichni jsou umístěni v domácím prostředí, doma u tzv. dočaskářů, a jsou připraveni k adopci.

střapatá fenka sedící na trávě

Meggie

Meggie je krásně střapatá kříženka teriéra, která touží po společnosti a dovádění. Mezi ostatními psy v domácnosti je to taková ředitelka a vždy má trochu navrch, ale venku se z ní stává obranář a psy vyštěkává. Hodí se spíše do domu se zahradou v klidnějším prostředí, kde by se nelekala hlasitých zvuků. Bude potřeba s ní trénovat socializaci a vést ji správným směrem. Meggie je učenlivá, takže s empatickým a pohodovým pánem nebude problém s ní na všem pracovat.
kříženec čiko

Fešák Čiko

Dvouletý Čiko byl zachráněn před uspáním, ke kterému chtěla přistoupit původní majitelka proto, že jí zašpinil auto. Naštěstí se dostal do dočasné péče, kde se učí vše poznávat, chodit na vodítku, hrát si a užívat si teplo domova. Čiko dělá velké pokroky a těší se na své nové páníčky. Ideální by pro něj byl dům se zahradou, se spaním pouze uvnitř.
Poznejte ho blíže!
Malý hnědý pes

Stevie – slepý mazlík

Dva roky zavřený v obecním kotci. Takový osud má za sebou úžasný, 3letý pes Stevie, který je bohužel zcela slepý. To mu ale neubírá na jeho aktivitě, nejradši je totiž stále v pohybu a šmejdí, kde se dá. Ocení také mazlení a rád se tulí k člověku. Pro hodného Stevieho hledáme domov v domě se zahradou, kde bude jako jedináček. Na ostatní psy ze strachu preventivně vyjíždí. Potřebuje stabilní, neměnné prostředí a trpělivé majitele, kteří se mu budou věnovat a socializovat ho. Je to miláček, kterému osud nerozdal hezké karty, ale i přesto má právo na štěstí.
Poznejte ho blíže!

černý pes s bílou náprsenkou

Kenzo – akční fešák

Sport, aktivity a pohyb? Tak v tom si libuje roční charismatický parťák Kenzo. Původní majitel jeho výchovu zanedbával, ale v péči své dočaskářky z něj vyrostl velmi chytrý, učenlivý a věrný pes. Má nadání na pachové práce, canicross, agility nebo obedience, a tak hledá majitele, který by s ním v těchto oblastech pracoval. Tak co, vyzkoušíte s Kenzem nějaký psí sport?
Poznejte ho blíže!

kříženka ratlíka amy

Jednooká Amy

Amy v minulosti přišla o oko po napadení velkým psem, a proto ze strachu často štěká. Jakmile si ale zvykne na své lidi a prostředí, stává se andílkem a schoulí se vám v náručí. Je to citlivá fenka, zřejmě kříženka krysaříka, které je 7 let, váží 2,7 kg. Amy by bylo nejlépe jako jedináčkovi, aby byla pro svého páníčka pejskem číslo jedna. Vzhledem ke štěkotu a stresu z ruchu by se jí lépe bydlelo v domečku se zahradou. Nachází se v Praze a doufá, že najde ten správný domov.


Poznejte ji blíže!

Velký světlý pes s červeným šátkem

Flek z Albánie

Bílé i černé řasy a na čele flek? Tak to je Flek – zhruba roční, 25kg kříženec, který byl nalezen toulající se po slunné Albánii. Je to akční a chytrý pes, který miluje jídlo, hračky a pohyb, ale dokáže také půl dne prospat. Je potřeba pracovat na jeho socializaci, protože se ještě spoustu věcí musí naučit. Nejlépe mu bude v domku se zahradou, s bydlením pouze uvnitř, a uvítá psího kámoše.
Poznejte ho blíže!